HABERLER Tümünü Gör

SAĞLAM´A BRÜKSEL´DE SEVGİ SELİ

Sağlam’a Brüksel’de sevgi seli

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili adayı Cengiz Sağlam, seçim çalışmalarını on binlerce hemşerisi olan Belçika'da sürdürüyor. Belçika’da gittiği her yerde coşkulu bir şekilde karşılanan Sağlam, konsolosluklarda oy kullanan vatandaşlarla sohbet ederek, görevlilere çalışmalarında başarılar diledi. 

Belçika'nın Başkenti Brüksel'de hemşerileri tarafından çiçeklerle karşılanan Milletvekili adayı Sağlam, ayağının tozu ile Başkonsolosluğu ziyarette bulunarak, Başkonsolos Ali Barış Ulusoy'dan seçim çalışmaları hakkında bilgi alarak, sandık başında görev yapan görevlilere başarılar diledi. Başkent Brüksel’in ünlü Türk Mahallesi olan Schaerbeek’teki Chaussée De Haecht Caddesi üzerinde hemşerileri tarafından ‘gönüllerin vekili, Emirdağ'ın gururu’ şeklinde karşılandı. Hemşerileri ile hasret giderip, onlardan destek isteyen Cengiz Sağlam, beraberinde getirdiği seçim broşürleri ve kaşkolleri dağıtarak onların oyları ve desteğini istedi.

3 vekil çıkardık

EYAD ikici başkanı Necati Şevik'e de bir nezaket ziyaretinde de bulunan Milletvekili adayı Cengiz Sağlam, yaptığı ziyaretler de Belçika'lı Türklerin sandığa gitmeleri gerektiğine işaret etti. Sağlam, “Yurtdışında yaşayan Gurbetçi kardeşlerimizin, Avrupalı Türklerin, 25 Ekim 2015 tarihine kadar sandıklara giderek oylarını kullanmalarını istiyorum. Neden? Bu seçim Türkiye siyaseti ve Türkiye'nin geleceği açısından çok önemli. Bizim insanımız karar mekanizmasında olacak, belirleyici olacak. Milli iradenin yansıdığı Hür Parlamento'nun teşekkül edilmesinde Gurbet'teki oyların dağıtımı önem taşıyor. Geçtiğimiz seçimde Avrupa'dan gelen oyların dağıtımı ile 3 milletvekilliği fazladan kazandık” dedi. Milletvekili adayı Sağlam, Belçika’daki temaslarına gün boyu devam etti.

 

ALİ İHSAN DURMAZ

"Cengiz Abi, adaylığının hayırlara vesile olmasını temenni ederim. Allah yardımcın olsun. SAĞLAM adımlar ile inşallah çok daha iyi yerlere gelirsin. Selamlar...."

17 Mart 2015