HABERLER Tümünü Gör

GURBETÇİLER SAĞLAM´I BAĞRINA BASTI

Gurbetçiler Sağlam’ı bağrına bastı

Belçika’da çeşitli temaslarda ve ziyaretlerde bulunan AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili adayı Cengiz Sağlam, Brüksel başta olmak üzere diğer şehirlerdeki gurbetçilerle bir araya geldi. Gittiği her yerde yoğun bir ilgiyle karşılanan Sağlam, Brüksel ve Gent başta olmak üzere ayak basmadığı şehir kalmadı. 

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili adayı Cengiz Sağlam, seçim çalışmalarını Belçika’da sürdürmek üzere Brüksel’e geldi. Brüksel’in Türk mahallesine uğrayan Cengiz Sağlam, burada vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaştı. Özellikle Emirdağlıların yoğun olarak yaşadığı Türk mahallesindeki esnafı ziyaret eden Cengiz Sağlam, bir yandan hemşerileriyle hasret giderdi, diğer yandan ise AK Parti’ye dua ve destek istedi. Belçika’da Türk asıllı siyasetçi ve bürokratlarla da bir araya gelen Milletvekili adayı Cengiz Sağlam, Erenler derneği tarafından düzenlenen aşure dağıtımına katıldı. Belçika’dan seçimlere önemli bir katılım olacağına inandığını ve buradan en az yüzde 70 gibi bir oy oranı beklediğini açıklayan Sağlam, AK Parti’nin 13 yıldır güzel işlere imza attığını belirterek, istikrarın devam etmesi için AK Parti’nin 1 Kasım’da tekrar tek başına iş başına geleceğini ifade etti.

Sinerji vermek için buraya geldim

1 Kasım seçimlerinde AK Parti’nin tek başına iktidara gelerek yatırım ve hizmetlere devam edeceğini ifade eden Milletvekili adayı Sağlam, “7 Haziran seçimlerinde gurbette kullanılan oyların Türkiye geneline dağılımından sonra partimize çok büyük etkisi oldu. Bu seçimlerde de inşallah çok büyük etkisi olacağına inanıyorum. Çünkü bizim hemşerilerimiz gerçekleri çok iyi görüyor. Bizim gurbetteki insanımız gerçeği çok iyi görüyor. Çünkü Türkiye’ye gelip gitmeleri sonrası muhakeme yapıyorlar ve Türkiye’deki gelişmeleri çok iyi analiz edebiliyorlar. Onlar Türkiye’nin kazanımlarını gördüler. Bu kazanımların kaybolmaması için yurtdışındaki kardeşlerimiz sayesinde buralardan yüzde yetmiş gibi bir oy oranı bekliyorum. Ben aynı zamanda Ak Parti’nin oylarına sinerji vermek için buraya geldim” dedi.

 

 

Metin SAĞLAM

"Abim Allah yar ve yardımcın olsun."

02 Mart 2015