HABERLER Tümünü Gör

SANDIKLI KOALİSYONA İZİN VERMEYECEK

Sandıklı koalisyona izin vermeyecek

Ak Parti Afyonkarahisar Milletvekili Adayı Cengiz Sağlam, 1 Kasım 2015 seçim çalışmalarını Sandıklı ilçesinde sürdürdü. Yaptığı ziyaretlerdeki konuşmasında tek başına iktidar vurgusu yapan Sağlam, “Yeni Türkiye Koalisyonla olmamalı. Tek başına iktidarla ekonomik büyüme ve milli kalkınma hızla AK Partiyle devam etmeli. İnşallah Sandıklı halkı koalisyona izin vermeyecek” dedi.
 
AK Parti İlçe Teşkilatıyla birlikte Sandıklı esnafı ile vatandaşlara bir araya gelen Milletvekili adayı Cengiz Sağlam, bürokrat ve siyasetçi olması dolayısıyla halktan büyük ilgi gördü. 1 Kasım seçimleri öncesi çalışmalarına hız kesmeden devam eden Sağlam, AK Parti Sandıklı İlçe Teşkilatını ziyaret ettikten sonra teşkilat mensuplarıyla ilçe merkezindeki esnaflar ile bir araya gelerek, halkla sohbet etti. Koalisyonun muhalefet partilerinin yüzünden kurulmadığını ifade eden Sağlam, “Bürokrat bir vekil adayı olarak ülkemizin en büyük eksiğimiz sivil Anayasamızın olmayışıdır. Daha önceki hükümetlerimizde biz tüm siyasi partilere beraber hareket edelim dedik. Hiç o kadar geriye gitmeye gerek yok. Bize koalisyon bile kurdurmadılar. Muhalefet partilerinin yüzünden olmadı” dedi.
 

Ülkemiz için bir fırsat

Sağlam, “Bugüne kadar sivil anayasa yapmak için tüm partilerin katılımı ile çalışmalar yapıldı ve sonuçsuz kaldı. O halde Yeni Türkiye’nin gelişmesi, ekonominin rahatlaması, yatırımların gelmesi, gençlerimizin iş aş sahibi olması için huzuru kalıcı hale getirmemiz lazım. Bu da 1 Kasım’da seçimlerinde vereceğiniz destek ile Anayasa’yı değiştirebilecek bir çoğunlukla meclise gitmemizi gerektiriyor. Kimin milletvekili olacağı değil, huzurumuzun nasıl geleceği en önemli konumuzdur. 1 Kasım seçimleri bunun için önemli bir fırsattır. Bu fırsatı iyi değerlendirebilirsek, Afyonkarahisar’ın ve ülkemizin hızlı bir şekilde geliştiğini hep birlikte göreceğiz” diye konuştu.

Bir oyun önemi büyük

1 Kasım seçimleriyle ilgili “Önümüzde çok tarihi bir gün var” diyerek konuşan AK Milletvekili Adayı Cengiz Sağlam,  bir oyun önemine değindi. Sağlam, konuşmasını şöyle sürdürdü; “1 Kasım seçimlerinin Türk demokrasi tarihi açısından önemli bir milat. İstikrar ve ekonomik gelişmeler için dönüm noktası kardeşlerim. Oy kullanmada lehimize büyük katılım göstermeliyiz. Bu seçim çocukların ve gençlerin seçimi olacak. Onların nasıl bir Türkiye’de yaşayacağını belirleyecek bir seçim olacak. Biz sandığa giderken bu bilinçle gitmeliyiz. Ailelerimizi sandığa gitmesi için teşvik ederken bu bilinçle teşvik etmeliyiz” dedi.  Yaptığı konuşmanın ardından Sandıklı ilçesindeki ziyaretlerine gün boyu devam eden Sağlam, esnaf ve vatandaşlarla bol bol sohbet ederek, taleplerini dinledi. Sağlam’a ziyaretlerinde İlçe Başkanı Ahmet Mahmut Saylık, İl Genel Meclis üyeleri ve teşkilat mensupları eşlik etti.  

 

Cevat Akköprü

"Siteniz çok güzel olmuş. Başarılarınızın devamını dilerim..."

05 Ocak 2011