HABERLER Tümünü Gör

Türkiye Harp Malülü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimler Derneği Afyonkarahisar Şubesi Başkanı sayın İsmail Kumartaşlı´yı ziyaret ett

İstiklal Marşı'mızın kabul edilişinin 94. yıl dönümünü kutluyoruz. İstiklal Marşımız 94 yıl önce Gazi Meclis tarafından kabul edildi. 94 Yıl önce Milletvekilleri, milletimizin yazgısını değiştirmek için meclisimizin sıralarında mücadele ederken, Mehmet Akif Ersoy hissiyatlı bir yürek olarak milli marşımızı kaleme aldı.
 
Bu anlamlı günde Belçikalı iş adamı sayın Ahmet Pala beyefendi ve Emirdağ'ımızın esnaflarından sayın İzzet Karyemez beyefendiyle, Türkiye Harp Malülü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimler Derneği Afyonkarahisar Şubesi Başkanı sayın İsmail Kumartaşlı beyefendiyi dernekte ziyaret ettik. Bu anlam ve duygu dolu günde gerçekleştirmiş olduğumuz ziyarette sayın başkanımıza Milli Marşımızın yazılı olduğu bir tabak takdim ettik. Milli Marşımızın kabulünün 94. yıl dönümünü, zorlu şartlar altında ulusça kazandığımız vatanımızı, şehitlerimizi, gazilerimizi ve ailelerini, devletimizin şehitlerimiz ve gazilerimizle birlikte onların ailelerine imkanların seferber edilişini konuşuyoruz. Ruhları şad olsun şehitlerimiz ve ebediyete intikal etmiş gazilerimiz olmasaydı bizler bugün bu durumda olamazdık. Şehitlik bizim inancımız gereği en yüksek mertebe. Allah bizlere de böyle önemli bir mertebeyi, şehitliği nasip etsin. Bizler şehitlerimizi her zaman rahmetle anıyoruz.
Yasemin Fatıma GER

"Özü sözü güzel insanları kucaklaman dileğiyle başarılar sizinle olsun."

14 Ocak 2012