HABERLER Tümünü Gör

Türkiye Harp Malülü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimler Derneği Afyonkarahisar Şubesi Başkanı sayın İsmail Kumartaşlı´yı ziyaret ett

İstiklal Marşı'mızın kabul edilişinin 94. yıl dönümünü kutluyoruz. İstiklal Marşımız 94 yıl önce Gazi Meclis tarafından kabul edildi. 94 Yıl önce Milletvekilleri, milletimizin yazgısını değiştirmek için meclisimizin sıralarında mücadele ederken, Mehmet Akif Ersoy hissiyatlı bir yürek olarak milli marşımızı kaleme aldı.
 
Bu anlamlı günde Belçikalı iş adamı sayın Ahmet Pala beyefendi ve Emirdağ'ımızın esnaflarından sayın İzzet Karyemez beyefendiyle, Türkiye Harp Malülü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimler Derneği Afyonkarahisar Şubesi Başkanı sayın İsmail Kumartaşlı beyefendiyi dernekte ziyaret ettik. Bu anlam ve duygu dolu günde gerçekleştirmiş olduğumuz ziyarette sayın başkanımıza Milli Marşımızın yazılı olduğu bir tabak takdim ettik. Milli Marşımızın kabulünün 94. yıl dönümünü, zorlu şartlar altında ulusça kazandığımız vatanımızı, şehitlerimizi, gazilerimizi ve ailelerini, devletimizin şehitlerimiz ve gazilerimizle birlikte onların ailelerine imkanların seferber edilişini konuşuyoruz. Ruhları şad olsun şehitlerimiz ve ebediyete intikal etmiş gazilerimiz olmasaydı bizler bugün bu durumda olamazdık. Şehitlik bizim inancımız gereği en yüksek mertebe. Allah bizlere de böyle önemli bir mertebeyi, şehitliği nasip etsin. Bizler şehitlerimizi her zaman rahmetle anıyoruz.
Gönül Güvenç

"''SoruIdu mu ne biIirsin diye;”haddimi biIirim” soruIdu mu ne istersin diye; “haddimi biIir, hakkımı isterim” demeIi.. '' demiş büyük Üstad. Sayın Cengiz Sağlam'ı insanlığı ve samimiyeti ile insanlara yaklaşımını, yardımseverliğini, saygısını , dürüstlüğünü, işine olan bağlılığını her zaman insan odaklı çalıştığını biliyor ve takdir ediyorum. 25 yıllık siyaset hayatında edindiği tecrübeyi sabırla ilerlediği siyaset hayatında yine insanların hizmetine harcaması , memleketi ve doğduğu şehir Afyon için kullanmasına vesile olacak milletvekilliğinin hakkı olduğunu düşünüyorum. Aday adaylığı çalışmalarını bu düsturla gerçekleştirdiğini her zaman alçakgönüllülükle çalıştığını görüyoruz. Hakkı olanı hakettiğine inanıyoruz. Allah yolunu açık etsin...."

16 Mart 2015